Альтернативна Енергія

Альтернативна енергія: які бувають джерела енергетики, перспективи розвитку

Альтернативная энергетика

Альтернативна енергія, чи так звана – зелена, використовуються по всьому світу, як джерело невичерпного ресурсу. Це можливість розвивати високі технології навіть у країнах 3-го світу, де комунікації ще не прокладено. Німеччина, Данія, США, Іспанія, Франція ведуть активну роботу по дослідженню цієї галузі, та вкладають мільйоні коштів в її модернізацію. Важливою особливістю цієї енергії є безпечність для навколишнього середовища, яке сьогодні потерпає від атмосферних викидів промислових гігантів. Якщо повністю модернізувати видобуток електроенергії, з’явиться можливість нарешті дихати свіжим повітрям.

Альтернативна енергія використовуються по всьому світу
Альтернативна (зелена) енергія

Альтернативна енергія і світ, її розвиток

Незважаючи на технічні інновації, використання альтернативних джерел енергії – це не новинка. Люди здавна навчилися використовувати вітер та воду, для полегшення своєї праці. Згадка про цю подію зафіксована ще в доісторичні часи, коли з’явилися перші плоти та човни. Завдяки потокам повітря, людина могла пересуватися річками без весел. Надалі цей спосіб став невід’ємною частиною побуту людини, що знайшов відображення в вітрильниках.

Та і до цього технічного прориву людина використовувала джерела тепла, що були подаровані самою природою. Старовинне житло – це печери і землянки, що обігрівалися, завдяки геотермальнім джерелам тепла. Будинки та хатинки вкривалися дерном, що дозволяв забезпечити в приміщенні нормальну температуру – взимку не дозволяв теплу виходити назовні, а влітку зберігав прохолоду.

Справжній прорив в використанні альтернативної енергії стався в 18 столітті, коли вчені зробили відкриття, завдяки яким ми можемо насолоджуватися всіма перевагами технічного прогресу. Відкриття першого фотогенератора, підтвердило, що можливості в видобутку енергії безмежні, достатньо лише використовувати її правильно.

Сьогодні сектори використання традиційної та альтернативної енергії займають рівноправне становище, але високорозвинені країни працюють над розвитком зеленої енергетики, що дозволить повністю відмовитися від вичерпних джерел та небезпечних заводів і станцій.

Енергія біологічних мас

Ця галузь отримала велике поширення в таких країнах як Японія, Німеччина, Іспанія, Кенія. Отримання прямої електрики завдяки виділенню тепла, під час розкладу біологічних мас не дало своїх результатів, але це не означає, що воно не використовується. Вчені зробили прорив, відкривши біоетанол, що є безпечним та екологічно чистим паливом. При його згоранні відсоток отруйних викидів мінімальний, що дасть можливість розсіяти смог над містами-мільйонниками. В Бразилії цим джерелом користується 90% автолюбителів, а інша частина перейшла на електрокари.

Величезна перевага цього палива – низька ціна сировини, для неї можна використовувати біологічні відходи. Наряду з сортуванням та використанням вторинної сировини, можна позбутися сміттєзвалищ, в яких потопають величезні території. Ця галузь може повністю витіснити нафтову продукцію з заправок та допомогти людям повернути чистоту повітря.

Можна використовувати біологічні відходи
Біопаливо — екологічно чисте паливо

Вітряна енергетика

Принцип отримання енергії не змінився з часів 200 року до нашої ери. Крила вітряків рухаються під дією вітру. Модернізувалися лише станції – якщо в 1890 році найвищою конструкцією була вежа 23 метрів, то сьогодні вони перевищують 100 метрів.

Країни-лідери з використання вітряної енергетики:

  • Німеччина;
  • Кенія;
  • Іспанія;
  • Китай;
  • Данія;
  • Португалія;
  • Ісландія.

Мінусом цієї промисловості можна вважати географічну залежність – адже для розташування станції необхідно вибрати місце, де є висока вітряна активність.

Крила вітряків рухаються під дією вітру
Вітряна енергетика

Сонячна енергія

Сонячна енергетика — одна з галузей, що подає високі надії. Відкриття Беккерелем у 19 столітті можливості перетворення фотоімпульсів на енергію стало значущим для всього людства, незважаючи на низький ККД приладу, що складав лише 1%. За довгий час існування вчені перетворили установки на величезні станції, що забезпечують потреби в електроенергії людей в будь-яких куточках світу. Зараз можливо побачити будинки, що оснащені сонячними панелями навіть в Україні. Створені портативні прилади для заряджання гаджетів під дією променів.

Але, сонячні батареї – це не єдиний шлях використання фотоенергії. Створені генератори для опалення будинку, та створення оптимальної температури. Її можна використовувати навіть узимку, в районах, де температура навколишнього середовища не падає нижче 10оС. Якщо сонячна батарея – це установка с кремнієвими пластинками, дротами та інвертором, то генератор для опалювання представляє собою систему трубок, заповнених рідиною. Теплообмін виконується шляхом переміщення теплоносія згідно з другим законом термодинаміки. Ця індустрія забезпечує 0,28% світової енергії, але її невпинний розвиток дає надії на подальше збільшення цього показника.

Геотермальна енергія

Геотермальна енергетика – це одна з наймасштабніших галузей сучасності. Згідно з підрахунками вчених, навіть 1% енергії, що криється в надрах планети достатньо для забезпечення людства на довгі роки. Недоліки використання цього джерела – географічна залежність розташування станції, висока коштовність побудови, парниковий ефект.

Енергія видобувається, завдяки використанню тепла магматичних та вулканічних порід, термальних підземних вод. Вона використовується для індивідуального теплопостачання будинків, ферм, теплиць. Також працюють станції, що виробляють струм в промислових масштабах, що дозволяє забезпечити міста струмом.

Геотермальна енергія використовується для теплопостачання
Геотермальна енергія

Подальший розвиток геотермальної енергетики дозволить запобігти цим неприємним моментам. Великий прорив прогнозується на 2030-2045 роки, що кардинально змінить енергетичну ситуацію всього світу.

Перспективи розвитку альтернативної енергії

Використання, вивчення та модернізація видобутку альтернативної енергії -це крок вперед для усього людства. Завдяки зеленому струму, можливо жити в гармонії з природою, користуючись її ресурсами, не забруднюючи землю та атмосферу отруйними відходами.

Всі ці джерела є важливими постачальниками електроенергії. Для того, щоб отримати енергію, використовуються різноманітні системи, такі як фотоелектричні, вітрові турбіни, сонячні електростанції тощо. Досліджуються додаткові можливості, оскільки потенціал відновлюваних джерел енергії величезний: тільки Сонце забезпечує більш, ніж десять тисяч разів більше енергії, яка зараз потрібна на Землі.

Для отримання зеленої енергії використовуються різноманітні системи
Розвиток зеленої енергії

При використанні альтернативних джерел енергії, як правило, викидається значно менше шкідливих для клімату речовин. Таких ризиків, як існування ядерної енергії, практично немає. На відміну від викопного палива, сонячна і гідроенергетика, геотермальна енергія, вітроенергетика або біомаса не тільки сприятливі для клімату, але й практично необмежені, але не скрізь однаково.

Вітер не дує всюди однаково сильно, а також геотермальне тепло краще зберігається в деяких районах, ніж в інших, залежно від геологічних умов. Для того, щоб скористатися можливостями на майбутнє, є сенс використовувати всі джерела енергії в залежності від географічного положення, Розвинуті країни вже давно розвивають галузі альтернативної енергетики, закликаючи людей з повагою ставитися до планети та довкілля.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *